Neohodnoceno

Ajatin PLUS roztok 10% 1000ml

Ajatin PLUS roztok 10% 1000ml

Skladem
Kód: 0647
Značka: Ajatin
188,99 Kč 156,19 Kč bez DPH
Kategorie: Dezinfekce kůže
ajatinplus10
Akce Tip

Dezinfekční prostředek určený k okamžitému použití pro rychlou dezinfekci pokožky.

 

Oproti jiným dezinfekčním přípravkům má i detergentní účinek (vhodný k odstranění nečistot, mycí účinky). 

Indikace:

Přípravek je určen k dezinfekci nejen povrchu pokožky, ale i k plošné dezinfekci povrchů a předmětů. Je účinný proti bakteriím, kvasinkám, plísním, nižším houbám, řasám a některým virům. Nebarví, nezapáchá a neuvolňuje nebezpečné plyny. Je nehořlavý.

 

Způsob použití:

Důkladně potřít pokožku zcela prosáknutým tamponem nebo smočit v připravené lázni. Nechat působit alespoň 1 minutu nebo do zaschnutí. V případě použití balení s mechanických rozprašovačem aplikujte na pokožku ze vzdálenosti 10cm. Přípravek je určen pouze pro vnější použití!

Výhodou je velmi nízká toxicita, neproniká pokožkou ani sliznicemi.

Nevhodná je kombinace Ajatinu se silně oxidujícími látkami (např.peroxid vodíku) a alkáliemi (mýdlo), které ruší dezinfekční účinek. Do přípravku proto tyto látky nepřimíchávejte. Po omytí rukou mýdlem však můžete přípravek použít.

Při náhodném požití přípravku je třeba vypít větší množství vody (2-3 litry) a vyvolat zvracení. Doporučujeme navštívit lékaře.

Balení: láhev 1000ml (bez rozprašovače)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dezinfekce má v první pomoci při poranění kůže důležitou roli. Když dojde k odřenému lokti nebo rozbitému koleni, což se může stát kdekoli a při různých činnostech, je klíčové zabránit infekci. V takových situacích je vhodné mít v domácí lékárničce peroxid vodíku nebo dezinfekční přípravek, například Ajatin, který lze použít na ošetření ran.

Po vyčištění rány je dalším krokem ochrana, aby se rána mohla zahojit. Proto je důležité zakrýt ji náplastí, obvazem nebo obinadlem. Při každé výměně obvazu či obinadla je vhodné provést opětovnou dezinfekci rány.

Existují různé druhy Ajatin dezinfekce. Velmi oblíbenou variantou je dezinfekční tinktura, která je k dispozici s nebo bez mechanického rozprašovače a v balení o velikostech 25 ml, 50 ml nebo 1000 ml. Tato tinktura slouží k dezinfekci běžných drobných kožních poranění a také k dezinfekci kůže před chirurgickými zákroky prováděnými lékařem.

Ajatin Akut je dalším přípravkem této řady a je určen k likvidaci bakterií, nižších hub a obalených virů. Je vhodný pro dezinfekci rukou a kůže na místech s vyšším rizikem přenosu choroboplodných zárodků, jako jsou například veřejná doprava, lékařské ordinace nebo veřejné toalety. Ajatin Plus je zaměřen především na dezinfekci a čištění ploch a předmětů.

Zabezpečení a dezinfekce poranění kůže jsou tedy důležité kroky při poskytování první pomoci a minimalizují riziko infekce a komplikací při hojení ran.

Zpět do obchodu