Perlan 45g 0,5x100m role neperforovaná

Kód: 238
Neohodnoceno
676,09 Kč 558,75 Kč bez DPH
Skladem

Perlan 45g 0,5x100m role neperforovaná

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použití

Rozsah použití Perlanu je velmi široký a kromě zdravotnictví, kam byl primárně určen, jej v podstatě najdeme ve všech oborech lidské činnosti. Každým rokem se od spokojených zákazníků dovídáme nové a nové druhy použití. Člověk a jeho činnost se zkrátka stali tím nejlepším výzkumným ústavem na světě a jen díky těmto bezejmenným jedincům, kteří měli chuť a odvahu experimentovat se dnes Perlan používá v oborech, ve kterých by to výzkumní pracovníci na konci sedmdesátých let minulého století rozhodně nečekali...

 

Pohřebnictví: Jelikož Perlan podléhá v zemi hnilobným procesům, používá se pro tuto svoji snadnou ekologickou odbouratelnost v pohřebnictví. Zde slouží jako výstelka rakví, dekor hrobů, ale i obřadních síní apod.

 

Potravinářství: V potravinářství se Perlan používá nejčastěji na filtraci olejů při výrobě chipsů, křupek, oříšků a mandlí v tzv. průběžných filtrovacích zařízeních, při balení čajů a čajových směsí do sáčků se používá jako obalový materiál pro balící stroje (např.Velteko), v mlékárenském průmyslu se používá jako filtr na kontrolu sušeného mléka.

 

Stavebnictví: Výrobci podstřešních difúzních fólií používají Perlan jako jejich vrchní absorbční součást.

 

Strojírenství: Ve strojírenství se Perlan používá k filtraci nečistot z hydraulických olejů, řezných a chladících emulsí při zpracování kovů. V elektrotechnice a telekomunikacích se Perlan používá v telefonních ústřednách, klimatizačních systémech, reléových automatikách a všude tam, kde je nežádoucí vnikání prachových nečistot do systémů. Ve strojírenství a automobilovém průmyslu se dále používá jako obalový materiál na různé choulostivé plastové a skleněné součástky, které obal z Perlanu chrání před poškrábáním, nebo jako oddělující proložky při vrstvení výrobků na palety atd. V elektrotechnice se rovněž využívá jako separační vrstva mezi vodiče.

 

Obrázek filtrace

 

Zemědělství: Pro zemědělství se Perlan používá od počátku své výroby. Slouží zde pro spádovou filtraci při prvotnímu ošetření mléka. Dále se zde používá jako jednorázové utěrky na ošetření skotu.

 

Obrázek filtrace

 

Další použití: Z dalších použitích Perlanu můžeme jmenovat pedikúry, manikúry, masážní salóny, kosmetiky apod. Stal se potřebou fotografů, při vytváření dekorativních pozadí, ideálním materiálem pro dočasné zamaskování nevzhledných stěn a stropů, při hromadných oslavách jako jednorázový "nekonečný" ubrus, dále jako krycí materiál v čalounictví a při výrobě nábytku, v domácnostech na běžné úklidové práce, jako je umývání nádobí, podlah a podobnému širokému využití.

 

Díky své mimořádné savosti se po povodních v roce 2002 stal neocenitelným pomocníkem při vysoušení archiválií v Národní knihovně České republiky.

 

Obrázek filtrace

 

Obrázek filtrace

Zdroj: Národní knihovna České republiky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: