Trubičky Browne 7303 pro testování HS, 100ks

Kód: 526
Neohodnoceno
2 032,80 Kč 1 680 Kč bez DPH
Skladem

Trubičky Browne 7303 pro testování HS, 100ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro kontrolu sterilizace proudícím suchým vzduchem se dodávají skleněné zatavené trubičky naplněné indikační tekutinou, objednací č. 7303. Tyto indikátory technicky odpovídají požadavkům třídy 6 dle ISO 11140-1. Lze je použít pro kontrolu sterilizace v horkovzdušných sterilizátorech s nucenou cirkulací vzduchu. Vkládají se mezi sterilizované nástroje a pomůcky.

Integrační kontrolní trubičky, objednací č. 7303, jsou na jednom konci označeny zelenou tečkou. 


Změna barvy tekutiny z červené na zelenou znamená, že indikátor byl během sterilizace vystaven působení určité teploty po určitou dobu, např. 160°C/60 min nebo 170°C/31 min nebo 180 °C/16 min. Podrobné údaje jsou uvedeny níže v grafu a v tabulce. 

Pokud se používají sterilizační obaly, vkládají se trubičky do těchto obalů. Je vhodné vložit kontrolní trubičku mezi nejhmotnější (a tím nejobtížněji sterilizovatelné) nástroje či pomůcky. Jestliže tekutina v trubičce nedosáhne po sterilizaci jasně zelené barvy, ale pouze barvy hnědé až tmavě zelené, nebyly dosaženy parametry sterilizace odpovídající hodnotám v níže uvedeném grafu (tabulce) a sterilizace by se měla opakovat. Dosažená změna barvy náplně trubičky v takovém případě nemusí být časově stálá. 

Tyto trubičky jsou jediným indikátorem, který splňuje specifikace pro indikátory Třídy 6 dle ČSN EN ISO 11140-1:2007 pro sterilizaci suchým teplem. 
Tento typ kontrolních trubiček lze použít i ve sterilizátorech bez nucené cirkulace vzduchu, které používají prodloužené doby sterilizace. Barevná změna náplně trubičky prokazuje dosažení účinné sterilizace v daném místě. Je však třeba uvážit, že u přístrojů bez nucené cirkulace vzduchu může být rozložení teploty (a tím sterilizační expozice) v komoře velmi nerovnoměrné. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: