BODE Sterillium 500ml

Kód: BOD-958010
Neohodnoceno
249,36 Kč 206,08 Kč bez DPH
Skladem

BODE Sterillium 500ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasický přípravek na dezinfekci rukou. Široké spektrum účinnosti proti obaleným virům. Chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 minuty.

Vlastnosti přípravku

Dezinfekce rukou je jedním z nejdůležitějších preventivních opatření pro přerušení infekčního řetězce. Prováděním hygienické dezinfekce rukou v průmyslu, stejně tak jako hygienické nebo chirurgické dezinfekce rukou v různých oblastech zdravotnictví, se docílí rychlé a důkladné redukce počtu bakterií, a to jejich usmrcením.

Sterillium® - nejprodávanější přípravek na dezinfekci rukou v Evropě již více než 40 let - nabízí mnoho výhod pro důvěryhodnou a šetrnou dezinfekci rukou:

Složení

100 g roztoku obsahuje:
účinné látky: propan-2-ol 45 g, propan-1-ol 30 g, mecetroniumetilsulfate (INN) 0,2 g
pomocné látky: purifikovaná voda, tetradecan-1-ol, glycerol 85 %, parfémové přísady, barvící složka patentblue V 80%

Mikrobiologická účinnost

Baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na obalené viry (vč. HBV, HIV, HCV), SARS, účinný proti adeno, papova a rota viru.

AB1-TMV 

Oblasti použití

Velkou výhodou při používání přípravku Sterillium® je, že dezinfekce může být prováděna kdekoliv bez ohledu na dostupnost vody a umývadla.

Sterillium® je určeno pro hygienickou a chirurgickou dezinfekci rukou. Je to přípravek vhodný k použití ve všech oblastech se zvýšenými požadavky na hygienu.

  • ve všech nemocničních odděleních
  • ve funkčních oblastech (operační sály, jednotky intenzivní péče, infekční oddělení)
  • v terapeutických místnostech
  • v ambulancích
  • v laboratořích, pracovištích domácí péče, úklidových službách
  • v ordinacích všech odborností
  • při domácí péči o pacienty, staré lidi a malé děti
  • při domácí dialýze
  • v průmyslu (farmaceutická a kosmetická výroba, zpracování potravin)

Sterillium® není vhodné k dezinfekci sliznic a není vhodné jej používat v těsné blízkosti očí.

Návod k použití a dávkování

Sterillium® se nezředěné vtírá do suchých rukou; je důležité zaručit, že ruce zůstanou vlhké po celou předepsanou dobu působení. Aby se předešlo nedostatkům při dezinfekci rukou, doporučujeme používat takovou techniku vtíráníPDF (PDF 1 631 kB), která zajistí vetření přípravku na všechna místa na rukách, včetně konečků prstů a palců.
Přípravek by měl být aplikován pomocí snadno ovladatelných dávkovačů, ideálně vybavených loketní pákou BODE Eurospender. Pro tyto dávkovače BODE nabízí láhve pro jedno použití k dodržení nejvyšších hygienických standardů.

Používejte dezinfekční přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Sterillium® - NEJTESTOVANĚJŠÍ DEZINFEKČNÍ PŘÍPRAVEK NA SVĚTĚ

Prokázaná účinnost podle evropských norem
EN 13727 (dříve EN 12054) 30 s
EN 1500
Test za simulovaných praktických podmínek pro hygienickou dezinfekci rukou - Fáze 2 / krok 2
Hygienická dezinfekce rukou
30 s
EN 12791
Test za simulovaných praktických podmínek pro chirurgickou dezinfekci rukou - Fáze 2 / krok 2
Chirurgická dezinfekce rukou
1,5 min
Hygienická dezinfekce rukouPDF (PDF 1 631 kB)
Vtírejte min. 3 ml do suchých rukou po dobu 30 s.
 
Chirurgická dezinfekce rukouPDF (PDF 1 183 kB)
Vtírejte do rukou a předloktí po dobu 1,5 min.
 
Bakterie
TBC (Mycobacterium terrae) 15 s
FDA mikroorganizmy (test usmrcení v čase) 30 s
MRSA 30 s
Listerie 15 s
Salmonella 15 s
Viry
Virucidní na obalené viry (vč. HBV, HIV, HCV) 15 s
Herpes simplex virus 15 s
Influenza A virus 15 s
SARS virus 30 s
Adenovirus 1 min
Polyomavirus 5 min
Rotavirus 15 s

Přetrvávající a reziduální účinek při chirurgických zákrocích

V případě dlouhotrvajících operací je požadováno, aby dezinfekční přípravek působil na rukách po celou dobu operace (přetrvávající účinek). Zároveň mikroorganizmy, které se dostanou na povrch pokožky např. potem, by měly být rovněž usmrceny; tento účinek se nazývá reziduální (zbytkový).
Přetrvávající účinek je vysoce ceněn především proto, že u přibližně 25% operací dochází k perforaci chirurgických rukavic.

Sterillium® má markantní přetrvávající i reziduální účinky. Jeho složení umožňuje penetraci do stratum corneum, kde formuje obrannou bariéru proti mikroorganizmům, které jsou vyplavovány na povrch pokožky potem. Počet mikroorganizmů na rukách v chirurgických rukavicích proto zůstává nízký po dobu několika hodin.

Mytí rukou a chirurgická dezinfekce

Studie (Heeg et al. 1988) potvrzují, že přílišné mytí rukou před chirurgickou dezinfekcí nezlepšuje její výsledek. V některých případech může být dokonce po mytí rukou detekován vyšší počet bakterií. (Reber 1981, Blech et al. 1985). Stále široce rozšířená metoda intenzivního drhnutí také vede ke zvýšení počtu bakterií (Dineen, 1969). Navíc mechanické stresování pokožky může vést k iritaci a může způsobit toxické poškození. Rychlé umytí rukou s použitím jemné mycí emulze Baktolin® basic a vody je proto doporučováno pouze před započetím operačního programu.

Dezinfekce rukou a péče

Mnohokrát namáhaná, poškozená pokožka ohrožuje úspěch dezinfekce rukou. Bylo prokázáno, že každodenní regenerační péče je velice důležitá pro zachování funkce pokožky. O přestávkách, po ukončení operačního programu a na konci pracovního dne použijte ochranné a pečující přípravky, např. z řady výrobků Baktolan®. Pokud je pečující emulze použita těsně před dezinfekcí rukou, je zde riziko, že účinnost dezinfekce může být nepříznivě ovlivněna. Naproti tomu studie účinnosti přípravku Sterillium® v kombinaci s často používanými přípravky na péči o pokožku Baktolan® balmBaktolan® lotion neprokázaly žádný nepříznivý účinek na dezinfekci. Studie prokázaly, že použití těchto přípravků na péči o pokožku nemá žádný vliv na účinnost následně prováděné dezinfekce přípravkem Sterillium®. Z mikrobiologického hlediska nejsou žádné námitky k používání Baktolan® balm nebo Baktolan® lotion v kombinaci s dezinfekčním přípravkem na ruce Sterillium® (Hodnotící test report - Prof. Dr. P. Heeg, 28.08.1999).

Chemické, fyzikální a toxikologické údaje

vzhled světle modrý, průhledný
vůně alkoholová, čerstvá
hustota (20ºC) 0,85 g/cm3
pH-faktor neutrální
akutní toxicita, orálně LD50 13260 mg/kg (krysa)
bod vzplanutí 23ºC (DIN 51755)

Registrace

Oznámeno v Registru chemických látek MZ ČR pod č.j.: 15815/2008

Balení

974071 láhev 100 ml 45 ks
958010 láhev 500 ml 20 ks
975220 láhev 1000 ml 10 ks
958030 kanystr 5 l 1 ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: